MEHUn johto ja yhteystiedot

Seppo Lehtonen

Puheenjohtaja  2015 2016 2017

Vuoden Mehulainen 2012

040 500 0589

sj.lehtonen@elisanet.fi

Osoite Rantakiventie 11 C    00960 Helsinki/Vuosaari

Pirkko Huhtakallio

Varapuheenjohtaja, jäsenasiat ja Kulttuuriasioiden suunnittelu

040 050 4379

phuh@luukku.com

Raappavuorenkuja 8 C 41     01620  Vantaa

Kari Mattila

Sihteeri ja Mustikkamaan vuokraukset ja varaukset, keilaus

Vuoden Mehulainen 2009

050 339 7530

kari.markku.mattila@gmail.com

Osoite Hämeentie 9 B 37    00530 Helsinki

Juhani Kukka

Vt. Taloudenhoitaja

040 5211 425

juhani.kukka@valtori..fi

 

Tuula Suomäki

Johtokunnan jäsen ja taloudenhoitajan tuki

044 089 1296

tuula.suomaki@gmail.com

Osoite Raappavuorenrinne 1 D 52  01620 Vantaa

Esko Rantasalmi

Johtokunnan jäsen ja Mustikkamaan huolto

050 552 1119

esko.rantasalmi@gmail.com

Rauli Warto

Johtokunnan jäsen (uusi 2016)

040 544 2214

rauli.warto@gmail.com

Osoite Helsinki

Leo Karlsson

Johtokunnan jäsen biliksenvetäjän varamies

Vuoden Mehulainen 2011

040 073 8254

leka@welho.com

Osoite     Koskelantie 33 C 40.   00610 Helsinki/Käpylä

Ulla Tuononen

Johtokunnan jäsen ja Kultuuriasioiden suunnittelu

040 553 5225

ulla.tuononen@elisanet.fi

Osoite Untamontie 8 D 33    00610   Helsinki/Käpylä

Biljardi ja darts

Toni Vainio      040 174 3054   toni_31@suomi24.fi

Golf

Jani Huhtamella 040 535 3728 jani@huhtamella.fi

Keilaus

Kari Mattila  050 339 7530  kari.markku.mattila@gmail.com

Petankki

Kaisa Koskinen kaisa.koskinen@tilikoskinen.fi

 

Filosofia- ja kulttuurijaos
 

Filosofia: Heikki Kurttila     050 300 7826     h.kurttila@pp1.inet.fi
Kulttuuri: Pirkko Huhtakallio   040 050 4379   phuh@luukku.com
               Ulla Tuononen   040 553 5225 ulla.tuononen@elisanet.fi 

Mustikkamaan huolto

Esko Rantasalmi    050 552 1119     esko.rantasalmi@gmail.com

Mustikkamaan Vuokraukset ja Varaukset

Kari Mattila 050 330 7530.    kari.markku.mattila@gmail.com

Puheenjohtajat. 1979-2017

1979-1981 Erkki Gröndahl

1982-1997 Kari Saarenketo

1998-1999 Sirpa Eronen

2000-2007 Mikko Stylman

2008-2012 Matti Huuhka

2013-2014 Per-Erik Nelin

2015-        Seppo Lehtonen

Varapuheenjohtajat 1979-2017

1979-1980 .Juuso Salonen

1981           Kari Saarenketo

1982.          Veijo Kröger

1983-1987. Urpo Kursu

1988-1994. Pentti Jäälinna

1995-1996. Jorma Nirhamo

1997-2000. Hannu Alaoja

2001-2005. Kari Saarenketo

2006-2009. Kaisa Koskinen

2010-2011. Harri Pirhonen

2012-2014. Seppo Lehtonen

2015         Maria Segercranz

2016-        Pirkko Huhtakallio

Shteerit 1979-2017

1979-1982 Pekka Kontkanen

1983-31.5.1984 Pirkko Heikura

1.6.1984-304.1986 Aulis Soininen

1.5.1986-31.12.1986 Seppo Puhakka

1987-1993 Arja Pennanen

1994-1997 Sirpa Eronen

1998-1999 Anneli Koivisto

2000-2007 Risto Mustonen

2008-2013 Pirjo Rosqvist

2014-2015 Ritva Hanski

2016-        Kari Mattila

Talouden hoitajat 1979-2017

1979-1980 Kari Saarenketo

1981         Eero Jämbäck

1982-1984 Marja-Liisa Kunnas

1985-1988 Leila Kontio-Häsä

1989-1994 Risto Paananen

1995-2012 Pirkko Holappa

2013-2015 Tuula Suomäki

2016          Maria Segercranz

2017          VT. Juhani Kukka